Spotkanie z absolwentem szkoły

W ramach zajęć „Mały historyk", które są realizowane z grupą dzieci z klasy III b i klasy III C w piątek odbyło się spotkanie z absolwentem naszej szkoły p. Arturem Szreniawa-Sztajnert.

Pan Artur opowiedział nam m.in. jak wyglądała dawniej szkoła, że fartuszki nie były wcale złe, a tarcze szkolne musiały być do nich mocno przyszyte. Dzieci dowiedziały się jakie zabawy były wtedy modne, oraz o tym, że gdy nie było jeszcze telefonów komórkowych, tabletów i innych gadżetów elektronicznych też spędzano ciekawie czas na przerwach i nikt się nie nudził. Pan Artur przyniósł ze sobą wiele pamiątek. Niektórzy uczniowie po raz pierwszy mogli zobaczyć świadectwa i wypisy ocen semestralnych, które ponad trzydzieści lat temu wypełniano odręcznie. Obejrzeliśmy unikalne zdjęcia, w tym z pasowania pierwszoklasistów, a pan Artur pokazał nam zabytkowy aparat fotograficzny, którym te zdjęcia zostały wykonane.

Lekcja historii o naszej szkole wg absolwenta okazała się bardzo ciekawa i pouczająca. Na koniec zaprosiliśmy pana Artura do obejrzenia szkolnych pamiątek, które można znaleźć w naszej bibliotece.

Panie Arturze, bardzo dziękujemy za lekcję historii naszej szkoły.

Katarzyna Dąbrowska Wężyk