Otwarte Mistrzostwa Juniorów w szachach w Grodzisku Mazowieckim

 

W weekend dziewięcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w Otwartych Mistrzostwach Juniorów w szachach, który rozgrywany był w Grodzisku Mazowieckim.

W sobotnim turnieju wzięli udział: Jan Gajowniczek z klasy IIIA, Przemysław Engel z klasy III B, Jakub Kryszczuk z klasy IV A, Wiktoria Więcek z klasy VI D, Bartosz Kaca z klasy V A oraz Jan Prugar z klasy V C. Natomiast w turnieju niedzielnym naszą szkołę reprezentowały trzy osoby: Julia Rychlicka, Zosia Prugar oraz Tadeusz Michalski – wszyscy z klasy III C.

W sobotę (06.10.2018 r) w turnieju dla Juniorów do lat 18 troje naszych uczniów uzyskało IV kategorię szachową Polskiego Związku Szachowego. Wśród nich byli: Przemysław Engel z klasy III B, który zajął 5. miejsce i dla którego był to pierwszy turniej szachowy, Wiktoria Więcek z klasy VI D, która poza uzyskaniem nowej kategorii szachowej zajęła 6. miejsce oraz Bartosz Kaca z klasy V A, który uplasował się na 7. miejscu. Na uznanie zasługuje Jan Gajowniczek, dla którego sam turniej nie należał do łatwych, ponieważ w każdej partii szachowej spotykał zawodników o wiele wyżej rozstawionych. Janek pomimo porażki zdobył pierwsze cenne turniejowe doświadczenie, które będzie mógł wykorzystać w przyszłości.

W niedzielę (07.10.2018r) swoje partie szachowe rozgrywały dzieci urodzone w 2010 r i młodsze. Julia Rychlicka zdobyła wystarczającą ilość punktów, aby uzyskać V kategorię szachową, a Zosia Prugar wywalczyła IV kategorię szachową.

Organizatorem zawodów był zaprzyjaźniony klub: UKS Szachowa Dwójka w Grodzisku Mazowieckim. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie i przebiegły bardzo sprawnie. Dwudniowe turnieje okazały się owocne dla naszych uczniów, którzy pokazali się z bardzo dobrej strony, a pięcioro z nich uzyskało wyższe kategorie szachowe.

Bardzo dziękuję Rodzicom, którzy wspierają swoje pociechy w rozwijaniu pasji szachowych i dowieźli je na miejsce zawodów.

Katarzyna Dąbrowska-Wężyk

opiekun szkolnego koła szachowego