Mistrzostwach Mazowsza Szkół Podstawowych w szachach błyskawicznych

W dniu 17 listopada pięcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w Mistrzostwach Mazowsza Szkół Podstawowych w szachach błyskawicznych, które odbyły się w Wesołej. W turnieju wzięło udział 78 czteroosobowych drużyn z całego województwa.Turniej pod patronatem Mazowieckiego Związku Szachowego był rozgrywany systemem ośmiu rund po 15 minut na zawodnika.

W naszej drużynie na pierwszej szachownicy zagrał Jan Prugar z klasy V C, który po bardzo trudnych rozgrywkach zdobył 2 punkty. Na drugiej szachownicy grał Przemysław Engel z klasy III B, który zdobył najwięcej punktów dla naszej drużyny- 5. Natomiast na trzeciej szachownicy zagrali na zmianę Tadeusz Michalski z klasy III C oraz Jakub Kryszczyk z klasy IV A. Chłopcy zdobyli po 2 punkty. Na czwartej szachownicy zagrała Wiktoria Więcek z klasy VI D, która zdobyła 4 punkty.

Zawody trwały 7 godzin, a w trakcie turnieju mieliśmy godzinną przerwę na obiad. Nasza drużyna zajęła 52 miejsce i poprawiła wynik z poprzedniego roku o dziewięć pozycji. Poziom zawodów był bardzo wysoki, a większość dzieci, które brały udział w turnieju na co dzień trenuje w profesjonalnych klubach szachowych.

Dla naszych uczniów była to wspaniała przygoda i solidny trening szachowy, a sam udział w tak prestiżowym turnieju był nagrodą.

Pragnę podziękować p. Katarzynie Matysiak - właścicielce "Piekarni Nadarzyn", która opłaciła naszym uczniów wpisowe i koszt obiadów.

 

Katarzyna Dąbrowska-Wężyk

-opiekun szkolnego koła szachowego