„PACZKA DLA KOMBATANTA ZE LWOWA oraz RODAKÓW Z WILEŃSZCZYZNY I OBWODU LWOWSKIEGO”

 

Już od dziesięciu lat obwód warszawski Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” i przedstawiciele współpracujących z nią szkół mazowieckich organizują przed świętami Bożego Narodzenia akcję „PACZKA DLA KOMBATANTA ZE LWOWA oraz RODAKÓW Z WILEŃSZCZYZNY I OBWODU LWOWSKIEGO”.

Do tegorocznej akcji po raz drugi przystąpiła również nasza społeczność szkolna. Dzięki ofiarności Uczniów, Rodziców i Nauczycieli przekazaliśmy 24 paczki. Składały się one nie tylko z produktów wymienionych w spisie, ale równie z innych artykułów spożywczych- wg uznania uczniów. Często poszczególnych produktów było też znacznie więcej niż tych w spisie. Pudełka (przekazane od organizatorów akcji o odpowiednich wymiarach – by zmieściło się ich jak najwięcej w podczas transportu), w które zapakowaliśmy nasze produkty, były w tym roku wykorzystane w 100 %.

Dziękujemy naszej społeczności szkolnej za tak szeroki odzew!

Paczki mogły się składać z następujących produktów spożywczych:

  • 1 kg kaszy, ryżu mąki i cukru,
  • 1 l oleju rzepakowego,
  • 0,5 kg makaronu,
  • 4 konserw mięsnych i 2 konserw rybnych,
  • puszki ananasów i brzoskwiń,
  • kostek rosołowych,
  • czekolady, ptasiego mleczka, ciastek,
  • kawy rozpuszczalnej i herbaty
  • oraz jednej paczki kakao.

Do każdej paczki dołączyliśmy również listy do Rodaków napisane przez uczniów szkoły oraz kartki z życzeniami od naszej społeczności szkolnej z okazji świąt Bożego Narodzenia.

Paczki odebrał od nas ppłk Waldemar Kruszyński – prezes „Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość”, który jest organizatorem akcji, mieszkańcem gminy Brwinów. Pan Waldemar 7  grudnia udaje się na Wschód na coroczne spotkanie z kresowymi Polakami.

Ofiarność, jaką mogliśmy się wykazać nie jest dla nas zbytnim obciążeniem, a dla Kombatantów, Ich rodzin i coraz mniejszej liczebnie tamtejszej Polonii, jest materialnym świadectwem, że Polska o nich pamięta.

Jan Paweł II mówił:

"Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi."

 

Dziękujemy całej społeczności szkolnej za przygotowanie produktów i możliwość przystąpienia do tak szlachetnej akcji.

Koordynatorzy akcji w SP w Nadarzynie