Turniej szachowy w Grodzisku Mazowieckim

W sobotę, 08.12.2018 r. czworo uczniów z naszej szkoły wzięło udział w turnieju szachowym, który był rozgrywany w Grodzisku Mazowieckim. Byli to: Kuba Krzemiński z kl. III A, Paweł Klinowski i Tomasz Gawroński z kl. IV B oraz Filip Frankowski z kl. V B.

Dla naszych uczniów był to pierwszy turniej pozaszkolny, gdzie rozgrywano partie szachowe zgodnie z przepisami Polskiego Związku Szachowego. Wśród 26 zawodników wszyscy nasi uczniowie podczas rozgrywanych partii wykazali się ogromnym zaangażowaniem. Postawa chłopców przyczyniła się do zdobycia przez Tomka Gawrońskiego i Filipa Frankowskiego V kategorii szachowych Polskiego Związku Szachowego, a Pawłowi Klinowskiemu i  Kubie Krzemińskiemu zabrakło niespełna pół punktu.

Uważam, że sobotni turniej w Grodzisku okazał się świetnym treningiem szachowym dla naszych uczniów, którzy mimo zmęczenia kilkugodzinnymi rozgrywkami wracali do domu w świetnych nastrojach.

Dziękuję Rodzicom za dowiezienie dzieci na turniej oraz na miejsce zbiórki.

Katarzyna Dąbrowska-Wężyk

opiekun szkolnego koła szachowego