Gminny turniej szachowy dla uczniów szkół podstawowych

W dniu 13.12.2018 r. odbył się gminny turniej szachowy dla uczniów szkół podstawowych. W turnieju wzięło udział 30 zawodników z pięciu szkół podstawowych gminy Nadarzyn. Wszyscy uczniowie zostali podzieleni na dwie kategorie: uczniowie klas I-III oraz uczniowie klas: IV-VIII.

Naszą szkołę reprezentowali: Tadeusz Michalski z kl. III C, Przemysław Engel z kl. III B, Kuba Strzębała z kl. III A, Wiktoria Więcek z kl. VI D, Oskar Kharel z kl. V D oraz Dawid Kharel z kl. VII A.

Indywidualnie w kategorii klas I-III dwa pierwsze miejsca zdobyli uczniowie naszej szkoły: Przemysław Engel zdobył pierwsze miejsce, a Tadeusz Michalski był drugi. Tuż za podium  na czwartym miejscu uplasował się Kuba Strzębała.

W kategorii klas starszych trzecie miejsce zajął Oskar Kharel, a jego starszy brat Dawid był czwarty. Wiktoria Więcek walczyła dzielnie, jednak nie udało jej się awansować do najlepszej ósemki. W tym roku poziom zawodników był bardzo wysoki i wyrównany. Każdy zdobyty punkt miał znaczenie, nie tylko w rozgrywkach indywidualnych, ale również mógł przyczynić się do sukcesu dla całej drużyny. W klasyfikacji drużynowej nasza szkoła zajęła pierwsze miejsce, pokonując Szkołę Podstawową z Ruśca jedynie o dwa punkty. Trzecie miejsce przypadło SP z Kostowca, czwarte dla SP z Młochowa, a piąte dla SP z Woli Krakowiańskiej.

Dziękuję wszystkim naszym uczniom, za godne reprezentowanie naszej szkoły w gminnym turnieju szachowym, stosowanie zasad fair – play, stworzenie atmosfery zdrowej rywalizacji oraz współzawodnictwa.

 

Opiekun koła szachowego

Katarzyna Dąbrowska-Wężyk