III Otwarte Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 8 w Otwocku w szachach szybkich

W dniu 02.03.2019 r. odbyły się III Otwarte Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 8 w Otwocku w szachach szybkich. W turnieju wzięło udział 90 uczniów z kilkunastu szkół podstawowych z województwa mazowieckiego w wieku od 6 do 15 lat.

Naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczniów: Przemysław Engel z kl. III B, Jakub Kryszczuk z kl. IV A, Bartosz Kaca z kl. V A, Oskar Kharel z kl. V D, Wiktoria Więcek z kl. VI D oraz Dawid Kharel z kl. VII A.

Każdy z uczestników turnieju rozegrał siedem partii szachowych. Nasi uczniowie mieli okazję zmierzyć się z naprawdę świetnymi zawodnikami. Był to dla nich doskonały trening szachowy oraz okazja do poznania innych dzieci, dla których pasją są szachy.

W klasyfikacji drużynowej nasza szkoła zajęła 7 miejsce uzyskując w klasyfikacji końcowej 16 punktów.

Indywidualnie najlepszy wynik dla naszej szkoły uzyskał Przemysław Engel, który z pięcioma zwycięstwami zajął bardzo wysokie 4 miejsce wśród zawodników do lat 11. Natomiast w kategorii dziewcząt Wiktoria Więcek zajęła II miejsce zdobywając 4 punkty.

Pozostali nasi uczniowie również punktowali: Jakub Kryszczuk zdobył 4 pkt., Bartosz Kaca i Dawid Kharel po 3 pkt., a Oskar Kharel zdobył 2 pkt.

 

Pragnę podziękować rodzicom naszych uczniów, którzy dowieźli swoje pociechy na miejsce rozgrywek i razem ze mną do końca ich dopingowali.

Katarzyna Dąbrowska-Wężyk

opiekun szkolnego koła szachowego