Gminny turniej warcabowy

W środę, 03.04.2019 r. sześcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w gminnym turnieju warcabowym dla szkół podstawowych. Turniej odbył się w Szkole Podstawowej w Młochowie.

Naszą szkołę reprezentowali: Zofia Prugar z kl. IIC, Kuba Strzębała z kl IIIA, Szymon Adamiec z kl. IIIB, Oskar Kharel i Adam Tomkiel z kl. VD oraz Dawid Kharel z kl. VIIA. W trakcie turnieju rozegrano wiele zaciętych pojedynków w dwóch kategoriach. W klasyfikacji indywidualnej klas IV-VIII nasz uczeń: Adam Tomkiel zajął I miejsce, wygrywając wszystkie pojedynki. Pozostałym naszym uczniom nie udało się co prawda zająć miejsc na podium, ale zdobyte przez nich punkty były bardzo ważne do klasyfikacji szkół.

W klasyfikacji drużynowej nasza szkoła zajęła III miejsce. Tym razem Szkoły Podstawowe z Ruśca i Kostowca były bezkonkurencyjne. Czwarte miejsce przypadło Szkole Podstawowej z Młochowa.

Katarzyna Dąbrowska-Wężyk