„Mam Talent” ‘2019

  W tym roku szkolnym 5 kwietnia 2019 r. w Szkole Podstawowej w Nadarzynie odbył się SZKOLNY KONKURS „MAM TALENT” dla uczniów klas I- VII. Miał on na celu promowanie i rozwijanie talentów uczniów naszej szkoły. Uczestnicy rywalizowali ze sobą w trzech grupach wiekowych: grupa I ( uczniowie klas I-III), grupa II ( uczniowie klas IV- V), grupa III ( uczniowie klas VI- VII) w kategoriach: plastycznej, muzycznej, sportowo- akrobatycznej, tanecznej i recytatorsko-aktorskiej. Konkurs przyciągnął uwagę wielu uczniów- wzięło w nim udział 41 uczestników.

Organizatorem konkursu była nauczycielka wf – pani Danuta Grabowska. W sali konkursowej, na małej sali gimnastycznej, zebraliśmy się o godzinie 8.45. Już w wejściu ogromne wrażenie zrobiła na wszystkich dekoracja zaaranżowana przez pana Mateusza Świątka. W przygotowaniu dekoracji niezbędna była pomoc wielu uczniów naszej szkoły. Natomiast dużym zaangażowaniem wykazały się uczennice: Karolina Janusz, Aleksandra Chmielewska, Emilia Łapkiewicz z klasy VII A oraz nauczyciele- p. Mateusz Świątek, p. Danuta Grabowska, p. Nina Chojnowska, p. Sylwia Kowalska, p. Ania Michalczyk.

Sceną była granatowa kotara, na której znajdowały się kolorowe motyle, nutki, baletnice i inne ozdoby. Przed kotarą ustawione zostały 4 blejtramy, na których znajdował się napis „MAM TALENT” wśród kolorowych motyli i innych ozdób. Nieopodal sceny ustawiony został stolik jury. W skład komisji zasiedli nauczyciele: przewodnicząca- p. Danuta Grabowska, p. Mateusz Świątek, p. Nina Chojnowska, p. Sylwia Kowalska, p. Aneta Krzemińska, p. Renata Kulesza oraz przedstawiciele Rady Rodziców: p. Szymon Spoczyński i p. Ewelina  Korczak. Świetności występom artystów nadawały dobre nagłośnienie, za które odpowiedzialni byli: p. Wojciech Łaszczewski i p. Ewa Nowak.

Widzowie siedzieli na materacach ułożonych na wprost sceny. Każdy występ był rewelacyjny! Komisja miała ogromny dylemat, aby wybrać zwycięzców.

Zostali nimi:

  • w grupie uczniów klas I-III: miejsce I- Sonia Dąbska, miejsce II-Wojciech Dąbrowski oraz miejsce III Alicja Słowik; wyróżnienie: Barbara Matuszewska, Aleksandra Dąbrowska, Zuzanna Rybczyk,
  • w grupie uczniów klas IV- V: miejsce I- Jan Prugar, miejsce II- Patrycja Kuczewska miejsce III- Piotr Stępień; wyróżnienie: Natasza Lasecka,
  • w grupie uczniów klas VI-VII: miejsce I-Mane Avetisyan, miejsce II-Natasza Szyszko, miejsce III- Wiktoria Folwarska; wyróżnienie: grupa taneczna sześcioosobowa- Aleksandra Kierzkowska, Zuzanna Moczulska, Kaja Rostkowska, Barbara Basińska, Adam Boniecki, Jakub Staszewski.

Wszyscy laureaci konkursu będą mogli jeszcze raz zaprezentować swoje talenty w szerszej grupie odbiorców na Pikniku Rodzinny. Każdy uczestnik miał wręczony dyplom. Zwycięzcy zaś otrzymają dyplomy, nagrody rzeczowe – karty podarunkowe oraz Puchar Laureata. Występujący stworzyli radosną, ale pełną wzruszeń atmosferę.

 

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział, a nagrodzonym uczniom gratulujemy!!!

Koordynator Danuta Grabowska