IV Mistrzostwa Grodziska Mazowieckiego Juniorów w szachach

W dniach: 19 i 20 października 2019 r.  udaliśmy się na IV Mistrzostwach Grodziska Mazowieckiego Juniorów w szachach. Nasi uczniowie zagrali w dwóch turniejach.

  • W turnieju jednodniowym dla zawodników do IV kategorii szachowej tempem 30 minut na zawodnika, naszą szkołę reprezentowali: Julia Rychlicka i Zofia Prugar z klasy IVC, Kuba Krzemiński i Jan Gajowniczek z klasy IVA, Jakub Kryszczuk z klasy VA oraz Tomasz Gawroński z klasy VB.

W klasyfikacji indywidualnej wśród naszych uczniów najlepszy okazał się Kuba Krzemiński, który wśród 24 zawodników zajął w turnieju 7. miejsce, a Zofia Prugar w klasyfikacji dziewcząt zajęła 3. miejsce.  W trakcie turnieju zawodnicy mieli okazję walczyć nie tylko o miejsca na podium, ale również o kategorie szachowe Polskiego Związku Szachowego. Julia Rychlicka i Jakub Kryszczuk zdobyli IV kategorie szachowe, a Jan Gajowniczek i Kuba Krzemiński V kategorie szachowe.

  • Wiktoria Więcej z klasy VIID i Jan Prugar z klasy VIC wzięli udział w dwudniowym turnieju dla zawodników, którzy mają co najmniej IV kategorię szachową. Nasi uczniowie rozegrali po siedem rund systemem szwajcarskim, tempem 60 minut na zawodnika. Był to bardzo wyczerpujący turniej, ponieważ niektóre partie szachowe trwały do dwóch godzin. Jankowi udało się wygrać dwie partie, a Wiktorii jedną rundę. Pomimo porażek dzieci były zadowolone, ponieważ mogły uczestniczyć w profesjonalnym turnieju i mieli okazję zagrać z dużo lepszymi zawodnikami, którzy mają III, II lub I kategorię szachową.

Wszystkim naszym uczniom należą się brawa za postawę w trakcie turnieju, za chęć rozwijania swoich zainteresowań oraz samodyscyplinę. Na pewno rozegrane przez nich partię to świetny trening przed zbliżającymi się zawodami szkolnymi.

Na koniec chciałam podziękować wszystkim rodzicom za dowiezienie swoich pociech na miejsce turnieju.

 

Katarzyna Dąbrowska-Wężyk

opiekun szkolnego koła szachowego