Szkolny turniej szachowy

W listopadzie odbył się szkolny turniej szachowy. W dniu 12.11.2019 r do turnieju szachowego  przystąpili uczniowie z klas IV-VIII. W zawodach wzięło udział czternastu chłopców i trzy dziewczęta. W kategorii dziewcząt bezkonkurencyjna okazała się Wiktoria Więcek z klasy VIID, która wygrała ze wszystkimi przeciwniczkami. II miejsce zajęła Julia Rychlicka z kl. IVC, a trzecie miejsce przypadło Zofii Prugar, również z kl. IVC. W kategorii chłopców po raz kolejny I miejsce zajął Jan Prugar z kl. VIC, który od kilku lat nie ma sobie równych. II miejsce zajął Bartosz Kaca z kl. VIA, a III miejsce przypadło Kubie Krzemińskiemu z kl. IVA.

Natomiast w dniu 19.11.2019 r do rozgrywek przystąpili młodsi uczniowie z klas I-III.

Do rozgrywek zgłosiło się dziesięciu chłopców i dwie dziewczynki. Ponieważ do turnieju w kategorii dziewcząt nie zgłosiła się wystarczająca liczba zawodniczek, zgodnie z regulaminem turnieju dziewczynki rozegrały turniej wspólnie z chłopcami. I miejsce zajęła Julia Janiszewska z kl. IIIB, która wygrała wszystkie partie szachowe. II miejsce zajął Patryk Marcinowski z kl. IIIC, a III miejsce przypadło Antoniemu Nosalowi z kl. IIIA.

Tuż za podium znalazł się Mateusz Sarniak z kl. IIIC, a w przedziale 5-6 miejsca uplasowała się druga z dziewcząt, Kinga Szychowska. Na wyróżnienie zasługuje postawa najmłodszego uczestnika turnieju - Aleksa Pham Quang z kl. IB, który pomimo porażek nie poddawał się i grał do końca.

Dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w zawodach, a zwycięzcom gratuluję i życzę dalszych sukcesów szachowych.