KONKURS KOLĘD W RUŚCU - GRUDZIEŃ ‘2015

14 grudnia 2015 roku odbył się II Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek w Szkole Podstawowej w Ruścu. Do udziału zostali zaproszeni uczniowie ze szkół naszej gmin. W tym roku przybyło wielu solistów i zespołów, dzieci zaprezentowały bardzo wysoki poziom muzyczny i artystyczny.

Dyrekcja i nauczyciele ze szkoły w Ruścu podjęli nas bardzo serdecznie, miłym akcentem był słodki poczęstunek dla uczniów i opiekunów. Tradycyjnie też śpiewaliśmy kolędy wraz z dyrekcją i wszystkimi zgromadzonymi w auli. Dziękujemy wszystkim organizatorom za tę wspaniałą inicjatywę.

Naszą szkołę reprezentowali dwaj soliści: Antoni Orłowski z klasy IIA i Dawid Kharel z kl IVA , uczniowie z koła muzycznego klas I-III i  uczniowie z klas VI .Występy ich bardzo podobały się publiczności i zostały wysoko ocenione przez Jury Konkursu. Antoni Orłowski zdobył I miejsce w kategorii solista klas I-III, otrzymał wspaniałą statuetkę i dyplom. Dawid Kharel zajął II miejsce w kategorii solista klas IV-VI ,również otrzymał statuetkę i dyplom. W kategorii - zespół  klas I-III uczniowie z koła muzycznego zajęli III miejsce. W kategorii - zespół klas IV-VI - uczniowie z klas VI zdobyli I miejsce. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego zapału do muzykowania.

 

Opiekunowie muzyczni- Anna Dąbkowska i Anna Kłopocka