PASOWANIE UCZNIÓW KLAS I

 

20 października 2017 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania 68 uczniów klas pierwszych. Pierwszoklasiści w obecności zaproszonych gości, dyrekcji szkoły, grona pedagogicznego i rodziców zaprezentowali krótki program artystyczny " W krainie wiedzy". Majestatyczne wejście królewskiego orszaku rozpoczęło występ młodych artystów. Śpiewająco odpowiadali na pytania dotyczące naszej ojczyzny, zachowania w szkole i obowiązkach uczniów. Król z królową oraz wszyscy zebrani widzowie zgodnie stwierdzili, że pierwszoklasiści zdali egzamin na szóstkę i mogą zostać włączeni w grono uczniów naszej szkoły. Dzieci złożyły uroczyste ślubowanie przy sztandarze szkoły. Następnie Panie dyrektor szkoły dokonała aktu pasowania .Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz szkolne tarcze. Po sesji zdjęciowej pełnoprawni uczniowie naszej szkoły udali się wraz z  wychowawcami i rodzicami do swoich klas na słodki poczęstunek.

Wszystkim pierwszakom życzymy sukcesów w nauce. Niech przebywanie w Krainie Wiedzy będzie dla Was wspaniałą przygodą i radością.

Anna Dąbkowska