Turniej szachowy

 

W dniach 14 i 15 kwietnia siedmioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w turniejach szachowych w Grodzisku Mazowieckim. Organizatorem zawodów był klub UKS „Szachowa Dwójka”.

W sobotnich rozgrywkach najlepszy z naszych uczniów okazał się Bartosz Kaca, który zdobył 3 punkty. Wiktoria Więcek z kl. V D i Jakub Kryszczuk z kl. III A wygrali po dwie partie szachowe. Dla Wiktorii te dwa zwycięstwa okazały się bardzo cenne, ponieważ zdobyła V kategorię szachową Polskiego Związku Szachowego. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Brali w nim udział osoby do IV kategorii szachowej bez ograniczeń wiekowych, co oznaczało, że nasi uczniowie grali nie tylko z rówieśnikami, czy młodszymi od siebie dziećmi, ale również z osobami dorosłymi.

Natomiast w niedzielę, w turnieju przeznaczonym dla dzieci do IV kategorii, urodzonych w 2009 r i młodszych wśród 54 zawodników wzięło udział czterech naszych uczniów: Julia Rychlicka, Zosia Prugar i Tadeusz Michalski z klasy II C oraz Kuba Strzębała z kl. II A. Najlepszym z naszych uczniów w niedzielnych zmaganiach szachowych okazał się Tadeusz Michalski, który wygrywając cztery partie szachowe zapewnił sobie IV kategorię szachową Polskiego Związku Szachowego. Zosia Prugar zdobyła V kategorię wygrywając trzy partie szachowe. Kubie Strzębała wystarczyły dwie wygrane, aby również zdobyć V kategorię. Brawa należą się również dla Julii Rychlickiej, która zaczęła grać w szachy pół roku temu i zdecydowała się na udział w tym bardzo trudnym turnieju. Julia wygrała jedną partię i dzielnie walczyła do końca. Obydwa wyjazdy na turnieje do Grodziska Mazowieckiego dla naszych uczniów okazały się bardzo  udane. Dzieci nie tylko walczyły o kategorie szachowe, każdy zagrał po sześć partii i miał możliwość zmierzyć się z naprawdę świetnymi zawodnikami. Był to dla nich doskonały trening szachowy oraz okazja do poznania innych dzieci, dla których pasją są szachy.

Dziękuję Rodzicom, którzy dowieźli swoje pociech na turnieje.

Katarzyna Dąbrowska-Wężyk - opiekun szkolnego koła szachowego