Wyniki konkursu plastycznego „Moje spotkanie z Januszem Korczakiem”

Miło nam poinformować, że uczennice: Maja Krzemińska klasa IV a, Małgosia Gołyńska klasa IV a, Gabrysia Karbowska  klasa IV d, Zosia Siwik klasa IV d i Maja Wróblewska klasa VI a zostały nagrodzone w konkursie plastycznym „ Moje spotkanie z Januszem Korczakiem” organizowanym w ramach trwającego od 3 - 14 października 2015 roku XIX Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla dzieci i młodzieży. Nagrodzone uczennice otrzymały zaproszenie na przedstawienie teatralne do Teatru „Lalka” w Warszawie.

Wspomnienie uczennicy z wizyty w teatrze:

W teatrze „Lalka” w Pałacu Kultury odbyło się przedstawienie pt. „Bankructwo Małego Dżeka”. Występowały w nim lalki, które były kierowane przez ludzi (aktorów). Przedstawienie opowiadało o dzieciach, które chodziły do szkoły i miały około 9 lat. Pani nauczycielka spytała się dzieci: „Czy ktoś zrobiłby klasowego bloga?”. Nikt z klasy się nie zgłosił oprócz Dżeka. Inne dzieci z klasy III c pomagały mu, a Dżek od dziadka dostawał 1000 dolarów. Później blog upadł i klasa III c nie miała bloga. 

Na koniec przedstawienia można było zadawać pytania aktorom. To przedstawienie było tak fajne, że chciałabym pójść na nie jeszcze raz z siostrą i tatą. Bardzo mi się podobało.

Zosia Siwik - klasa IV d

 

Wszystkim laureatom gratulujemy - Renata Kulesza          

Oto prace konkursowe: