Żywa lekcja przyrody!

W dniu 9 i 10  października 2015 roku uczniowie z klas I  - III naszej szkoły uczestniczyli w niecodziennym spotkaniu. Była to lekcja przyrody "na żywo" z sokołami, jastrzębiami i puchaczem. Spotkanie prowadził pan Igor, sokolnik, który zaprezentował żywe okazy. Emocje były WIELKIE ! Nasi uczniowie mieli okazje poznać ich budowę, sposoby odżywiana, a także zachowania i przyzwyczajenia. Ku niesamowitej radości uczestników, można było dotykać prezentowane okazy! Okazało się, że jest to zadanie tylko dla odważnych.:) Na rączkach naszych szkolnych śmiałków przysiadły więc prezentowane ptaki. Uczniowie zadawali milion pytań! Oczy i buzie z wrażenia były cały czas otwarte! Zwierzęta źle znoszą hałas, więc wszyscy starali się zachować ciszę, choć niespotykane emocje z pewnością w tym przeszkadzały.

Ach.......piękna była ta lekcja!

Monika Majewska